mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir

Büyük uğraşlar vererek üniversite sınavını kazandınız ve hayalinizdeki iki yıllık bölümü bitirdiniz. Bundan sonra aldığınız eğitimi lisans düzeyine taşıma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ön lisans bölümünün ardından Türkiye’de lisans tamamlamaya kalkıştığınızda, çok sayıda sınava girmeniz ve aynı stresli süreçten tekrardan geçmeniz gerekecektir. Bunun yerine diğer iki yıllık bölüm mezunları gibi, Ukrayna’da eğitim almayı tercih ederseniz oldukça rahat bir akademik dönem sizin olacaktır. Ukrayna’da sağlık meslek yüksek okulu lisans tamamlama eğitiminde gençler, dersin yanı sıra çeşitli bilgi, donanım, kültür ve en önemlisi birden fazla dil öğrenmiş olarak yurda geri dönüyorlar. Dünya çapında sağlık gibi, çok popüler bir mesleği icra edecekseniz kendinize gereken her türlü donanımı katmanızda fayda var. Ön lisans döneminde aldığınız eğitimi 4 yıla tamamlamak ve alanında uzman bir çalışan olarak iş hayatında yerinizi almak istiyorsanız, vakit kaybetmeden sınırlı sayıdaki kontenjanlardan yararlanmak üzere UE Eğitim ofislerini ziyaret etmenizi öneririz.

Türkiye’de Sağlık Meslek Yüksek Okulu Dikey Geçiş Süreci Nasıl İlerliyor?

Türkiye’de ön lisans okuyan birçok gencin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri de lisans tamamlama ya da dikey geçiş olarak adlandırılan süreçte yaşanan zorluklardır. Türkiye’de her yıl binlerce mezun DGS’ye giriyor ve dört yıllık bir üniversite eğitimine sahip olmak için ter döküyor. Ancak, öğrencilerin büyük bir kısmı bu sınav aşamasında istenilen başarıya ulaşamıyor. Geçmeleri gereken İntibak eğitimi ve dil hazırlığı onların başarısızlığının temelini oluşturuyor. Türkiye’de iki yıllık, ön lisans diplomasını lisansa çevirmek için bir öğrencinin ortalama olarak 3-4 sene harcaması gerekiyor.

Ukrayna’da Sağlık Meslek Yüksek Okulu Dikey Geçiş Süreci Nasıl İşliyor?

Yukarıda belirttiğimiz gibi Türkiye’de lisans tamamlama işleminin çok sayıda aşaması bulunuyor. Öğrenciler sınavda başarı gösterse dahi, bu durum her üniversite tarafından kabul göreceği anlamına gelmiyor. Ülkemizde bu kadar engel konulan bir alanda, öğrenciler de haliyle yurtdışında lisans tamamlama eğitimi almayı tercih ediyor. Ukrayna üniversiteleri özellikle sağlık meslek yüksek okulu dikey geçişleri konusunda öncü olmaktadır. Ukrayna’da lisans tamamlamak için herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. Elinizde bulunan ön lisans diplomanızla UE Eğitim bürolarına gelerek nasıl bir süreçten geçeceğinizi ayrıntılı bir şekilde öğrenip, Ukrayna’da verilen bu ayrıcalıklı eğitimde siz de yerinizi alabilirsiniz.

Ukrayna’da Sağlık Meslek Yüksek Okulu Diplomama Nasıl Denklik Alabilirim?

Ukrayna’da sağlık meslek yüksek okulu için lisans tamamlama programına katılan gençler, Türkiye’ye döndüğünde mevcut diplomalarına nasıl denklik alacaklarını oldukça merak etmektedir. Ukrayna’ya dikey geçiş için gidecek öğrencilerin, o ülkenin mevduatı gereği Türkiye’de almış oldukları mevcut iki yıllık diplomalarına denklik almaları gerekmektedir. Denklik işleminiz ortalama olarak 3-9 ay arası bir sürede tamamlanacaktır. Aynı zamanda UE Eğitim tarafından da denklik başvurunuz yapılabilmektedir. Hizmet bedeli ve denklik harç ücreti gibi işlemleri hallettikten sonra ülkenizden almış olduğunuz diplomanıza denklik alınabilecektir.

Ukrayna’da Sağlık Meslek Yüksek Okulu Okurken Türkiye’de Aldığım Dersleri Tekrar Alacak Mıyım?

Üniversite hayatında; vize ve final haftaları bir dersi geçmek için ne kadar çok çaba sarf edildiğini hepiniz bilirsiniz. İki yıllık ön lisansınız bittiğinde, dikey geçişle bölümünüzü 4 yıla tamamlamak istersiniz, ancak almış olduğunuz derslerin sayılmayacağı konusunda endişeye kapılabilirsiniz. Fakat endişeye gerek yok, çünkü öğrencilerin yararına olan her şeyi hesaba katan Ukrayna üniversiteleri, bu hususta da sizleri düşünerek adım atmıştır. Türkiye’deki ki yıllık meslek yüksek okulu diplomanızla birlikte Ukrayna için denklik aldıktan sonra, ön lisansta almış olduğunuz derslerin kredisini saydırabilirsiniz. Bu süreçte en büyük yardımcınız olan UE Eğitim, akademik süre boyunca sizlere gerekli desteği sağlayacaktır.