Ukrayna’da mimarlık eğitimi hem uygun fiyatlı olması hem de ülkemize yakın olmasından dolayı ilk sırada yer alan üniversite seçenekleri arasında. Yaşam standartlarının yüksek oluşu ve Avrupa birliği kalitesinde eğitim vermesi Ukrayna’ya duyulan ilgiyi artırıyor. Yüksek öğrenime özen gösteren ülkenin öğrencilere her zaman değer verdiği ve yabancı öğrencilere sunduğu hizmetle onları da bütünün bir parçası olarak gördüğü ortadadır. Eskiden beri insanın kendini geliştirmesine önem veren Ukrayna, doksanlı yıllardan itibaren Avrupa fonlarından destek almış ve eğitimle ilgili her türlü modern ayrıntıyı planlamıştır. Türk vatandaşı olan öğrenciler de bu modernizasyonun bir parçası olmak istediği takdirde, mimarlık eğitimlerini burada bulunan devlet ve özel üniversitelerden herhangi biriyle tamamlayabilir.

Ukrayna’da mimarlık eğitimi almak isteyen öğrencilerin aklına, hemen hemen herkesin düşündüğü sorular geliyor. Başka bir ülkeye tek başına eğitim için gitmek her gencin cesaret edebileceği bir durum değil. Ancak yanında UE EğitimDanışmanlığı gibi bir kaliteyle yurt dışına açılan gençler gönül rahatlığıyla okul hayatına adapte olabilmektedir. Siz de Ukrayna’da mimarlık okumak istiyorsanız, ancak henüz hangi danışmanlık şirketiyle yola çıkacağınıza karar veremediyseniz UE Eğitim Danışmanlığı ile istediğiniz zaman iletişime geçip, her türlü ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi Lisans Süresi Ne Kadar?

Ukrayna’da mimarlık eğitimi, ülkemizde olduğu gibi çeşitli staj ve teori aşamalarından geçiyor. Bu alanda ihtisas yapmak için belirlenen süre de Türkiye’deki gibi 4 yıldır.

Ukrayna’da Mimarlık Eğitim Dili Türkçe Mi?

Ukrayna’da mimarlık eğitimi alan öğrenciler, dersler Rusça ve İngilizce ağırlıklı olduğu için hazırlık sınıfına tabi tutulurlar. Burada almış oldukları dil becerisiyle alan derslerini anlayabilir duruma gelirler.

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi İçin Girilen YÖK Denkliği Sınavı Nedir?

Ukrayna’da eğitim alırken kafanızı kurcalayan, ileriye dönük soruların başında YÖK denkliği yerini alıyor. Ancak bu konuda endişelenmenize gerek yok. Çünkü internet üzerinden diploma denklik başvurusu yaparak işinizi halledebilirsiniz. Başvurunuz sonucunda kurum tarafından hazırlanan denklik sınavına girer ve aldığınız eğitimle ilgili bir mülakata tabi tutulusunuz.

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi Aldıktan Sonra Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ukrayna’da mimarlık eğitimi aldıktan sonra elbette ülkenize dönüp çalışabilirsiniz. Öğrenci olduğunuz zamanlarda da tatil için yurda döndüğünüzde Tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak alanınızla ilgili ya da ilgisiz herhangi bir işte çalışabilirsiniz. Kayıttan başlayarak, kariyer hayatına kadar sizi yalnız bırakmayan UE Eğitim iş sürecinde de destek vermeye devam etmektedir.

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi Fiyatları Ne Kadar?

Ukrayna’da mimarlık eğitimi almak ülkemizden çok daha ekonomik olduğu için başlıca tercihler arasında. Yaşamsal faaliyetler açısından Türkiye’ye kıyasla, çok daha ucuz bir ülkedir. Bu nedenle öğrenciler Türkiye’de zor şartlarda okumaktansa Ukrayna’da üniversite okumayı daha cazip buluyor. Yurtdışında böyle özelliklere sahip bir okulda okumanın maliyeti, sizi şaşırtacak kadar uygun fiyatlarla karşınıza çıkıyor. İngilizce eğitim senelik 2600 dolar, rusça eğitim 2050 dolar. Siz de UE Eğitim Danışmanlığı sayesinde aradığınız makul eğitim fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ukrayna’da mimarlık okumahayali kuran öğrenciler için en merak edilen sorulardan biri sınav mevzusu. Ukrayna, Türkiye’deki gibi öğrencileri strese sokan bir eğitim anlayışına sahip değil. Herhangi bir sınav şartı bulunmaksızın, isteyen her öğrenci o ülkede üniversite eğitimi alabilir.

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi Alan Türk Öğrenciler Var Mı?

Ukrayna’da mimarlık eğitimi başta olmak üzere birçok bölümden Türk öğrenci, üniversite için burayı tercih etmektedir. Hatta bazıları kariyer ve aile hayatını burada şekillendirmiştir. Eğer, Ukrayna’da eğitim aldığı süre boyunca yalnız olacağını düşünen adaylar varsa, onları UE Eğitim sıcaklığıyla tanışmaya davet etmek isteriz.

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi Zor Mu?

Mimarlık eğitimi genel olarak çeşitli beceriler gerektiren zor bölümlerden biridir. Ancak öğrenci merkezli ilerleyen uzman akademisyenler sayesinde, aldığınız eğitimin zorluğundan ziyade enerjisine odaklanacaksınız. Size güç gibi görünen dersler, öğrenci-öğretmen iş birliğiyle hafifleyecektir.