Son zamanlarda Ukrayna eğitimlerinde gözle görülür bir atış yaşanmaya başladı. Çeşitli bölümler artık öğrenciler tarafından yurt dışında okunmak isteniyor; Ukrayna’da işletme okumak ve gerekli donanımı kazanmak isteyen öğrenciler de bu grubun içinde yer alıyor. Yurt dışında işletme eğitimi alıp kendini yetiştiren öğrenciler hem kendi ülkelerinde hem de tüm dünyada büyük ilgi görüyor. Birçok alanda çalışma imkânı bulan işletme mezunları kariyerlerinde daha farklı rotalar çizmek için özellikle Ukrayna’da üniversiteye gitmeyi tercih ediyor. Onların bu kadar çeşitli alana sahip olmasını sağlayan etken almış oldukları; iş yönetimi, işletme ekonomisi, iktisat, uluslararası işletme, finans ve kredi çalışmaları gibi önemli eğitimlerdir. Alınan dersler tek başına onları başarıya götüren basamak olamaz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta alınan eğitimin kalitesi ve üniversitenin özellikleridir. Eğer Ukrayna’da işletme okumak fikri size de cazip geliyorsa; fakat henüz nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız UE Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçerek tüm detaylarıyla Ukrayna’da eğitim hakkında bilgi alabilirsiniz.  Ya da ben oturduğum yerden bütün sorularıma cevap bulmak istiyorum diyorsanız www.ueegitim.com  adresinden her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’da İşletme Eğitimi Kaç Yıl Sürüyor?

Ukrayna’da işletme eğitimi almak için giden öğrenciler ders dili Rusça, Ukraynaca ve İngilizce olduğu için önce hazırlık sınıfından geçerler. İşletme derslerinin yanı sıra almış olduğunuz üç dil eğitimi, sizi rakiplerinizden üç adım daha ileriye taşıyacaktır. Eğitim süresi lisans bazında dört sene olduğu için, işletme bölümü de aynı süreye tabidir.

Ukrayna’da İşletme Okuduktan Sonra Yüksek Lisans/Doktora Yapabilir Miyim?

Ukrayna’ da işletme bölümü başarıyla tamamlandıktan sonra akademik kariyer yolunda ilerlemeniz mümkün.  Bu şekilde devam eden Türk öğrenciler de mevcut. Lisans eğitiminizi bitirdikten sonra isterseniz, yüksek lisans ve doktora yapabilirsiniz.

Ukrayna’da İşletme Eğitimi YÖK Denkliği Bulunuyor Mu?

Ukrayna’da işletme eğitimi dahil olmak üzere birçok üniversite ve bölüm Avrupa Birliği ve YÖK denkliği vermektedir. Lizbon Anlaşmasına göre Avrupa Üniversitesi kapsamında yer alan kurumlar Bologna kalitesinde eğitim vermekle yükümlüdür. Ukrayna’daki üniversiteler de bu bağlamda yer aldığı için ülkemizce tanınır ve YÖK denkliği sağlanır.

Ukrayna’da İşletme Okumak İçin Sınav Şartı Var Mı?

Ukrayna’da işletme okumak için ülkemizde olduğu gibi çeşitli sınavlara girip, taban puan alma şartı bulunmamaktadır. Harç ücretinizi yatırdığınız sürece eğitim hakkınız mevcuttur. Siz de Türkiye’deki gibi stresli bir akademik hayat yerine, daha özgür bir eğitim içinde yer almak istiyorsanız UE Eğitim Danışmanlığı sayesinde amacınıza ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’da İşletme Eğitimi Aldıktan Sonra Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ukrayna’da işletme eğitimi alıp mezun olduktan sonra dilerseniz, Türkiye’ye dönüp, kariyerinizi şekillendirebilirsiniz. Yine aynı şekilde tatil dönemlerinde yurda döndüğünüzde de alanınızla ilgili ya da farklı bir mecrada çalışma hakkınız vardır. Yurtdışında eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye dönenen gençler iş verenler açısından tercih sebebidir. Almış olduğunuz bölüm eğitimi ve öğrenmiş olduğunuz diller öz geçmişiniz için puanı yüksek özelliklerdir.

Ukrayna’da İşletme Eğitimi Fiyatları Ne Kadar?

Ukrayna’da işletme eğitimi almak ülkemize kıyasla oldukça uygundur. Harç rakamları ortalama olarak 1.500 dolar civarından başlar. Sene içerisinde harçlarınızı farklı dönemlerde ödemeniz de mümkündür.

Ukrayna’da İşletme Okumak İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

Ukrayna’da işletme okumak son dönemlerde geçlerin eğitim hayalleri arasında yer alıyor. Bu hayalleri gerçeğe dönüştürürken en büyük yardımcınız da size yurt dışı danışmanlığı yapacak bir firma oluyor. Hangi danışmanlığı seçeceğinize karar veremediyseniz UE Eğitim kalitesiyle henüz tanışmadınız demektir. Ukrayna’da eğitim alan öğrencilerle yakından ilgilenen ve kayıttan okul bitimine kadar iletişim halinde olan UE Eğitim Danışmanlığı sizin yerinize bütün aşamaları planlar ve gerçekleştirir. Size kalan sadece eğitiminizle ilgilenmektir. UE Eğitim Danışmanlığına lise diplomanızla birlikte gelmeniz yeterli olacaktır. Ukrayna’da, Türkiye’deki gibi herhangi bir sınav belgesine ihtiyacınız olmamakla birlikte not ortalamanızın da bir önemi yoktur. Diplomanızı bize teslim ettikten sonra diğer bütün aşamalarla biz UE Eğitim olarak sizin yerinize ilgilenmekteyiz.