Tercih döneminin yaklaştığı şu günlerde üniversite adayları, bölüme göre mi yoksa puana göre mi tercih yapmak konusunda ikilemde kalıyor. Gençlerin hayatlarını belirleyecek üniversite ve bölüm seçimi Türkiye’de çok kolay olmamakla birlikte, çoğu öğrenci istemediği bir mesleği seçip pişmanlık yaşayabiliyor. Bunun yanı sıra mesleğinden emin olan ancak puan nedeniyle ikinci sene hazırlanmayı düşünen gençler de var. Ukrayna’da sınavsız eğitim fırsatını duyan birçok aday ise, yurt dışında lisans deneyimini yaşamak için tercihini buradan yana kullanıyor. İş dünyasındaki yerini adaletin sağlayıcısı olarak almak isteyen, üniversite adayları bu alanda Türkiye sıralamasına girip, üniversite tarafından kabul edilmeyi beklemiyor.

Ukrayna’da hukuk fakültesi ile iletişime geçerek avantajları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra yurt dışı eğitimine sıcak bakıyor. Gerekli araştırmayı yapıp, ilgili bilgiye sahip olmak için UE Eğitim Danışmanlığı gibi hizmetlerden faydalanıyor ve tercihini Ukrayna hukuk fakültesi ile lisans hayatına başlamaktan yana kullanıyor. Geçim masraflarının ve eğitim harçlarının uygun olduğu ülkede, orta halli bir ailenin çocuğu dahi kolaylıkla eğitim alabilmektedir. Eğitim kalitesiyle dünyada ön plana çıkan Ukrayna üniversiteleri, sağladığı koşullarla daha uzun yıllar öğrencilerin gözde tercihi olmaya devam edecek gibi görünüyor. Eğer Ukrayna’da hukuk fakültesi için başvuru yapmayı düşünüyor ancak karar veremiyorsanız, UE Eğitim Danışmanlığına gelerek ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’da Hukuk Fakültesi Eğitim Ücretleri Yüksek Mi?

Ukrayna hukuk fakültesi başta olmak üzere tüm üniversiteleriyle öğrenci dostu olan ülke, yerli ve yabancı öğrencilerine eşit şartlarda imkân ve hizmet sunmaktadır. Türkiye’de yüksek puan ve üstün sıralama koşullarından dolayı hukuk alanında herhangi bir mesleği seçemeyişinden yakınan adaylar, Ukrayna’ yı tercih ederken en çok eğitim ücretleri konusunda endişe duyuyor. Çünkü adaylar arasında yurt dışı eğitimlerinin pahalı olduğuna dair bir kanı var. Ancak durum bunun çok aksine ve oldukça uygun. Ukrayna’da hukuk eğitim almak isteyen öğrenciler UE Eğitim Danışmanlığı ile yola çıkarak, yıllık 1500 dolar karşılığında istediği bölüme kavuşabilirler.

Ukrayna’da Hukuk Fakültesi YÖK Denkliği

Ukrayna’da hukuk fakültesi eğitimi alan öğrenciler, mezun olduktan sonra YÖK denkliği alıp alamayacakları konusunda endişe duymaktadır. Mezunlar; Ukrayna eğitimini başarıyla bitirip yurda döndükten sonra, 11 tane farklı dersi YÖK’ün yönlendirmiş olduğu devlet üniversitelerinde alacaklardır. Ukrayna’da oranın hukuk sistemine hâkim olan mezunlar, Türkiye hukuku hakkında da gerekli eğitimi almakla yükümlüdür. Akabinde yılda iki kez düzenlenen seviye tespit sınavından geçirilirler.  Sınava giren adaylar, başarı puanı olan 40’ı alabilmelidir.

Ukrayna’da Hukuk Fakültesi Okuyarak Mavi Diplomaya Sahip Olun

Ukrayna’da hukuk fakültesi bitiren öğrenciler, mavi diploma fırsatıyla eğitim hayatını noktalayıp birçok iş fırsatının kapılarını açmış olur. Akademik süre içerisinde okuduğu bölümü başarıyla bitiren adaylar mavi diploma almaya hak kazanmış olurlar. Ukrayna üniversiteleri mavi diploma konusunda son derece titiz ve adil davranmakla birlikte, siz yabancı öğrencileri diğerlerinden ayırmayarak size her türlü teorik ve pratik bilgiyi sağlamaktadır. Eğitim süresi boyunca başarılı olduğunuz kişisel yetenekleriniz, teorik bilgi ve pratiğiniz sayesinde mavi diploma almanız kesinleşir. Siz de Ukrayna üniversitelerinde başta hukuk olmak üzere herhangi bir bölümü bitirerek her yerde geçerli olan mavi diploma ile iş dünyasına girebilirsiniz.

Ukrayna’da Hukuk Fakültesi İçin Alınan Mavi Diplomanın Avantajı Nedir?

Mavi diploma veren bir eğitim kurumundan mezun olarak hem birçok meslektaşınızı geride bırakabilir hem de istediğiniz yerde işe başlama lüksünü elde edebilirsiniz. Dünyanın her yerinde geçerliliği bulunan mavi diploma size hayalinizdeki işi sunabilir. UE Eğitim aracılığıyla çıktığınız Ukrayna yolculuğunuzda; dünyanın neresinde olursanız olun, kariyer hayatınıza kadar size eşlik etmeye devam ediyoruz.