Ukrayna, sahip olduğu muhteşem doğal güzelliklerin yanı sıra; tarihi dokusu, kültürel varlıkları ve zengin bitki çeşitliliğine sahip milli parkları ile Dünyanın en güzel  ülkelerden biridir.

Karpatlarda doğa yürüyüşüne çıkmak, Dniester’in tarihi kale manzarasında kanoya binmek, şifalı kaplıcalarda çamur banyosu yapmak ve termal suya girmek ya da Kırım sahillerinde keyfince dolaşmak…

Dört mevsimin en güzel yaşanabildiği yerlerden olan Ukrayna, köklü ve kalitesini ispatlamış üniversiteleriyle on binlerce uluslar arası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Ukrayna’da Okumak

Ukrayna’da üniversite eğitimi; sosyal, kültürel, sanatsal ve mesleki kazanımlarınız için eşsiz fırsatlar sunar. Üstelik Türkiye’den ucuz fiyatlarla, YÖK denkliği olan üniversitelerde Tıp, Uçak Mühendisliği, Psikoloji, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Mimarlık bölümleri de dahil istediğiniz bölümde eğitim alabilirsiniz.

Cazibe merkezi haline gelen ve eşsiz fırsatlar sunan Ukrayna’da okumak için 12 neden:

 1. Ukrayna üniversiteleri tüm Avrupa Birliği ve YÖK tarafından tanınmakta olup Türkiye’de kolaylıkla denklik alınabilmektedir.
 2. Ukrayna, düşük ücretli eğitim almak isteyen öğrenciler için sadece Avrupa’nın değil Dünyanın en uygun ülkelerinden biridir.
 3. Ukrayna 80 binden fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. YKS puan şartı aranmaksızın sadece lise diploması ile istenilen bölüme kolaylıkla kabul alınabilmektedir.
 4. Ukrayna halkı aynı zamanda kültür ve sanata önem veren bir ülkedir. Ukrayna’da eğitim alan öğrenciler farklı bir vizyon ve kişisel gelişim kazanır.
 5. Ukrayna Konsolosluğu, Türk öğrencilere vize alımında zorluk çıkarmaz.
 6. Odessa, Kharkiv, Sumi gibi öğrenci şehirlerinde eğitim dili dünyanın en çok konuşulan dillerinden olan Rusça olup, aynı zamanda günlük yaşamda da Rusça konuşulmaktadır.
 7. Tıp, Diş Hekimliği, Uçak Mühendisliği, İşletme,Ekonomi ve Mimarlık gibi bölümlerde İngilizce eğitim seçeneği vardır.
 8. Özellikle kozmopolit yapıda olan Kharkiv  şehrinde ırkçılık en alt düzeydedir. Ülke genelinde güvenli ve aynı zamanda eğlenceli bir atmosfer mevcuttur.
 9. Ukrayna Türkiye arasında pasaport olmadan kimlik ile giriş çıkış yapılabilmektedir.
 10. Ön lisans mezunları Ukrayna’ya yatay geçiş yaparak yıl kaybetmeden lisans tamamlayabilirler.
 11. Ukrayna’da eğitimini devam eden öğrencilerimiz puan durumları 70 üzeri ise rahatlıkla Türkiye’ye geçiş yapa bilirler.
 12. Avrupa’nın öğrenci başkenti Kharkiv Ukrayna’da bulunuyor. Her türlü öğrenci indirimi, festivalleri ve başka olanakları ile öğrenci için seçeneklerin olduğu bir Şehir.