Ukrayna’da Kharkiv’de en ekonomik koşullarda, kaliteli standartlarında bilgisayar mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi bir sınava girmeniz gerek yok. LYS ve YGS koşulu da aranmıyor.Ukrayna, bilgisayar mühendisliği için en doğru adres! Kharkiv Politeknik Enstitüsü, ve Harkov Devlet Üniversitesi, sizi aradığınız üniversite yaşamına taşıyabilir, mezuniyetinizin ardından YÖK’ün belirlediği koşullar sayesinde herhangi bir sınav şartı olmadan denkliğin izi alıp Türkiye’de ya da istediğiniz herhangi bir ülkede mesleğinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

derslerinizde Ada programlama dili ve nükleer santrallerde kullanılan bilgisayar sistemleri ve donanımsal öğretirler . Bu bilgilerinizi Antonov uçak fabrikasında ya da ülkenin en iyi üniversiteleri olmasından dolayı, ülkenin en büyük IT şirketinde stajınızı tamamlayabilirsiniz.

Ukrayna, Sovyetler Birliği döneminde Sovyet sisteminin eğitim merkezi idi. Avrupa’ya bir dış katıdan ilk gelen bilgisayar Kharkiv Poliklinik Enstitüsü’ne gelmiştir. Üniversitede günümüzde hala istediğiniz tipte bilgisayar bulunmaktadır. Ayrıca üniversitenin HP, Cicoz, LPI gibi kurumlarla da anlaşması bulunmaktadır.Ukrayna’da bilgisayar mühendisliği bölümleri 1800 ila 2400 dolar arasında değişmekte ve bu yıllık harç ücreti Avrupa’nın, Türkiye’nin ve Kıbrıs’ın çok gerisindedir.Ekonomik koşullar, Rusça bilgisayar mühendisliği eğitimi, üstün staj olanakları, yurt dışında mühendislik eğitimi, ülkenin en iyi teknik üniversitesi ya da önde gelen üniversitelerinde bilgisayar mühendisliği eğitimi görmenin getireceği avantajları hayatınız boyunca profesyonel yaşamını boyunca hissedecek, rakiplerinizin her zaman bir adım önünde olacaksınız.