sınava girmeden lise diplomanızı elinize alarak Ukrayna Üniversiteleri İç Mimarlık başvurularını gerçekleştirmeniz durumunda son derece başarılı olabileceğiniz bir bölüm olan mimarlık da ilerleme kaydede bileceğinizden emin olabilirsiniz.

Gençlerin beğenerek tercih ettikleri bölümlerden biri de iç mimarlıktır. Mimarlık asıl olarak bir sanat işidir. Gençler sınav stresi ile boğuşurken belki de küçüklüklerinden beri kendilerini gördükleri mimarlık kimliğinin ellerinden kayıp gitmesine neden olabilmektedir. Bu hüsrana bir son diyebilmek adına Ukrayna girişimde bulunmaktadır. Artık sınavsız kabul gerçekleştiren üniversiteleri bünyesine alan Ukrayna ile tanışma zamanı geldi.

Ukrayna Üniversiteleri iç mimarlık bölümün HAKKINDA

Fiziki yapılar üzerinde tasarım yapma ve binaları yeni baştan oluşturma sanatı olarak da adlandırılan mimarlık için Ukrayna tercihinizde  UE YURT DIŞI eğitim danışmanlığı birim elemanları ile hareket edebilirsiniz. Eğitim dili, harç

ödenekleri, lisans eğitim dersleri, kaç yıl eğitim alacağınız, Ukrayna’da üniversiteye bağlı yurttan faydalanıp faydalanamayacağımız gibi gerçekler sizlere UE Yurt dışı elemanları aracılığı ile ulaştırılabilecektir.

Ukrayna Üniversiteleri iç mimarlık eğitim dili Rusça veya İngilizcedir. Pek çok Avrupa ülkesinde konuşulan bu dilde eğitim almanız sizler için olabildiğince olumlu puan almanızı sağlayacaktır. Harç miktarı olarak 2000- 2600 $ arası

değişkenlik arz eden miktar üniversite tercihinize göre net bir değer kazanmaktadır.

Estetik yaratıcılık anlayışı ile binalarda kimsenin göremediklerini görme ya da görülemeyenleri oluşturabilme sanatını kendinizde görebiliyorsanız hiç durmayın mimarlık sizin adınız olmaya aday bir bölüm. Dileyenin kendini yapıların dış

çevresi üzerinde geliştirebileceği mimarlık dalı farklı binaların ortaya çıkışı ile içinizdeki cevheri ortaya koyabilmemize olanak tanıyacaktır.

İş başvurusu yapacağınız kurumlarda bu üniversite mezunu olarak artı sayılabilecek bir CV puanına sahip olabileceksiniz. Mezuniyetini ile sahip olacağınız Mavi Diplomanız farklı Avrupa ülkelerinde mesleğinizi icra edebilme olanağı da tanıyacaktır sizlere.

Ukrayna Üniversiteleri Mimarlık bölümü ortam olarak sizlerin tecrübelerinizi arttırırken modern yöntemleri ve binaları farklı açılardan görebilme yeteneğinizi geliştirebilecek teknikleri size verebilecek kapasitededir. İleride kendinizi üst

düzey bir birimde görebilir ya da en iyi iç mimar, peyzaj mimarı gibi lakaplar ile istediğiniz alanda Avrupa’da söz sahibi olabilirsiniz. UE Yurt dışı  bir mimar olarak kanıtlamaya hazır mısınız ?