Üniversite sınavından beklediği sonucu alamayanlar, tercihlerinde istedikleri yere yerleşemeyenler veya açıkta kalanlar için güzel bir haberimiz.

Yurt dışında üniversite eğitimi için bir çok ülkede ÖSYM sınavlarına girme zorunluğu bulunmamaktadır. Ayrıca ilk 500 ve ilk 1000 ile ilgili YÖK tarafından alınan kararların tamamı kaldırılmıştır.

Artık öğrencilerin YÖK denkliği alabilmesi için YKS gibi sınavlara girmeleri gerekmemektedir.

yurt dışında bulunan üniversitelere giriş koşulları arasında da ÖSYM sınavları yok dır. Bir başka deyiş ile YKS sınavına girmeden yurt dışında üniversite eğitimialabilirsiniz.

Ukrayna üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerdir. Ukrayna’da Lisans programları 4 yıl sürmektedir. Ayrıca son dönemde Ukrayna  tercihleri de öne çıkmıştır. Bu ülkenin ortalama yıllık Üniversite Eğitim maliyetleri;

Ukrayna – 1500 – 2500 USD

Polonya – 1500 Euro’dan başlayan ücretler.

Bu ülkelerde bulunan üniversiteler ve giriş koşulları ile ilgili bilgi almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

Alternatif ülke seçenekleri neler olabilir ?

Ayrıca hem ekonomik hem de dünya sıralamalarında çok iyi üniversitelere sahip ülkelerde de Sınavsız ve Puansız Üniversite Eğitimi  almak mümkündür. Dünya’da ilk 1000 içerisinde bulunan Karazin Üniversite  (Ukrayna) gibi üniversiteler Türkiye’den öğrencileri sınavsız olarak almaktadır. Bu ülkelerin ortalama üniversite eğitim maliyetleri yıllık 1300 – 4000 USD arasında değişmektedir. Yine bu ülkelerin yaşam maliyetleri İngilizce konuşulan ülkelere göre çok daha düşüktür. Ayrıca Türkiye’ye oranla bu ülkelerde mimarlık ve mühendislik eğitimi almak için koşullar daha uygundur.

Bu ülkelerde bulunana üniversiteler ve giriş koşulları ile ilgili bilgi almak için danışmanlarımız ile irtibat kurabilirsiniz;  info@ueegitim.com

Mezuniyet sonrası YÖK denkliği alabileceğimden nasıl emin olabilirim ?

Danışmanlarımız ile bir üniversiteye karar verdikten sonra ilgili üniversiteyi YÖK ün tanıdığından emin olmanız gerekmektedir. Bunun için YÖK denklik birimi bir ücret karşılığında başvuru kabul etmekte ve gideceğiniz Üniversite eğitim kuruluşunun YÖK listelerinde olup olmadığını size resmi olarak teyit etmektedir. Bu konuda detaylı bilgi için  info@ueegitim.com  ile iletişime geçebilirsiniz.