Hayalinizdeki bölüm, hukuk fakültesi okumaktı ancak gerekli puanı alamadınız ve hukukun alt dallarından başka bölümlere yöneldiniz. İki yıllık ön lisans bölümünü bitirdikten sonra, bazı sınavlara girerek dört yıla tamamlama şansınız var. Fakat bunun için de yine yorucu bir süreçten geçmeniz gerekiyor. Türkiye’de adalet meslek yüksekokullarında, iki yıllık eğitimi geride bırakan gençler çoğunlukla lisans tamamlama için Ukrayna’yı tercih ediyor. Siz de daha önce bu fikri duyduysanız, ancak nerede eğitim alınacağı hakkında bir bilginiz yoksa Harkov Karazin Üniversitesine bir göz atmanızda fayda var. Gerekli araştırmalarınız bittikten sonra ihtiyacınız olan tek şey size destek sağlayacak bir danışmanlık hizmeti olacaktır. Lisans tamamlama sürecinizde UE Eğitim ayrıcalığı ile fark yaratmak ve keyifli bir deneyim geçirmek istiyorsanız, sizleri ofisimizde ağırlamak isteriz.

Ukrayna’da Adalet Meslek Yüksekokulu Mezunlarına Kaç Yıl Eğitim Verilecek?

Ukrayna’da adalet meslek yüksekokulu lisans tamamlama eğitiminden yararlanmak isteyen öğrencileri, en iyi akademisyenlerin yer aldığı kaliteli bir akademik süreç bekliyor. Ülkenizden uzakta ama oldukça gelişmiş bir ortamda alacağınız bu eğitim Hazırlık ve sonrasında iki yıl sürecektir. Ukrayna’nın ve UE Eğitim Danışmanlığının size sunduğu birçok fırsattan yararlanmak istiyorsanız, acele etmenizde yarar var.

Ukrayna’da Adalet Meslek Yüksekokulu Lisans Tamamlama Fırsatından Yararlanmak Mantıklı Mı?

Siz öğrencilerin kaliteli bir eğitim alması için her türlü olanağı sunan UE Eğitim Danışmanlığı, aynı zamanda benzersiz bir eğitim ve yurtdışının kapılarını aralıyor. Ukrayna’da adalet meslek yüksekokulu için lisans tamamlamaya gidecek olan adayların kafasında çeşitli soru işaretleri olabilir. Bunlara yanıt bulmak bir internet kadar uzağınızda. Hayalinizdeki bölümü ve üniversiteyi zamanında kazanamamış olabilirsiniz. Ancak elinize Ukrayna’da lisans tamamlama fırsatı geçtiyse, vakit kaybetmeden bu eğitim yılında yerinizi almanızda fayda var.

Ukrayna’da Adalet Meslek Yüksekokulu Lisans Tamamlama Programı İçin Gerekenler Neler?

Ukrayna’da adalet meslek yüksekokulu lisans tamamlama programına katılmak istiyorsanız, yerine getirmeniz gereken bazı şartlar var. İlk olarak kayıt yapabilmeniz için aşağıda yer alan belgelerin sizde mevcut olması gerekir:

  • Ön lisans diplomasının aslı ve noterden alınan tasdikli sureti (Apostilli)
  • Ön lisans not dökümü(transkript), yıl sonu notları (Apostilli)
  • Adli sicil kaydı (Apostilli)
  • Sağlık raporu (tek doktor imzası olması yeterli olacaktır, ayrıca Apostilli olmalıdır.)
  • Pasaport fotokopisi (pasaportunuzun en az iki yıllık olması önerilir.)
  • Taahütname; Ailesinin yaşam masraflarını karşılayacağına dair gereklidir. (Noter onaylı ve Apostilli olmalıdır.
  • İkametgâh zorunludur. (Nüfus müdürlüğünden temin edebilirsiniz. (Apostilli olmalıdır.)
  • 6 adet güncel fotoğraf. (Son altı ay içinde çektirilmiş olmalı)

Ukrayna’da Adalet Meslek Yüksekokulu Lisans Tamamlama Ücretleri Ne Kadar?

Ukrayna’da adalet meslek yüksekokulu lisans tamamlama programı için vereceğiniz ücret son derece uygundur. Ukrayna yüksek yaşam standartları ve öğrenci dostu bütçesiyle tanınmaktadır. Öğrencilere her türlü kolaylığı sağlamaktan çekinmeyen ülke, iki yıllık lisans eğitimini tamamlamak için gelen öğrencilere de aynı şekilde kucak açmaktadır. Uygun fiyat avantajından yararlanmak isteyen gençleri ve ailelerini oldukça kolay bir akademik süreç beklemektedir. Çünkü bu eğitim karşılığında ödeyeceğiniz yıllık harç tutarı 1500 USD kadar cazip bir miktardır.

Ukrayna’da Adalet Meslek Yüksekokulu Lisans Tamamlama Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler Hangileri?

Ukrayna’da adalet meslek yüksekokulu lisans tamamlama fırsatından yararlanmak isteyen öğrenciler, hangi üniversitelerin bu imkânı sunduğunu merak etmektedir. Üniversite eğitiminde öncü olan Ukrayna, birden fazla üniversitede, siz öğrencilere lisans eğitiminizi tamamlatarak, hukuk diploması vermektedir. Kharkiv Karazin Üniversitesi, İliria Kraliyet Üniversitesi ve Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi bunlardan bazılarıdır.