Yaklaşan tercih dönemiyle birlikte yurt dışında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler de ayrıntılı bir araştırmaya başladı. Son dönemlerde gençler arasında popülerlik kazanan Ukrayna üniversiteleri bu yıl da imkanlarıyla göz kamaştırmaya devam ediyor. Dünya’nın en ucuz ülkesi unvanı verilen Ukrayna bu yönüyle öğrenciler tarafından çokça rağbet gören bir ülke konumundadır. Her akademik yılda burayı tercih eden binlerce öğrenci, son derece kaliteli ve uygun harç fiyatlarıyla eğitim hayatının vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Ukrayna’ya, kayıt için gittiğiniz herhangi bir üniversitede harç ücreti dışında başka bir ödeme yapmazsınız ve hiç kimse de sizden böyle bir talepte bulunamaz. Ülkede yer alan her üniversite size farklı ve cazip imkanlar sunar. Herhangi bir ek ücret ödemeden sizler de bu fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Harç miktarları bölümden bölüme farklılık göstermekle birlikte; bir yıl için 2000 – 3000 dolar arasında değişen ve esnek ödeme koşulları olan bir ücretlendirme ile karşılaşırsınız. Üniversite eğitimi almaya karar veren binlerce öğrenci, ucuz yaşam koşulları sebebiyle kendi ülkesini değil Ukrayna’ yı tercih etmek istiyor. Bu aşamada olan birçok öğrencinin en merak ettiği husus da “dünyanın en ucuz ülkesi gerçekten Ukrayna mı?” sorusu oluyor. Biz UE Eğitim Danışmanlığı olarak bu noktada devreye girip, her türlü bilgi akışını siz öğrencilere sağlayarak gerekli yardımı yapmak için sizleri büromuza bekliyoruz. Kayıt aşaması bittikten sonra öğrencileri arayışa sokan diğer konu konaklama ihtiyacının karşılanması oluyor. İlk olarak, ülkeye yabancı olan gençler okulun yakınındaki yurtlarda kalmayı tercih ediyor ancak daha sonra pekişen arkadaşlıklarla birlikte çoğu eve çıkmayı seçiyor.

Dünya’nın En Ucuz Eğitim Ülkesine Uçuşlar Pahalı Mı?

Dünyanın en ucuz eğitimi ülkesi olmasıyla bilinen Ukrayna, gidiş- dönüş açısından da size kolaylıklar sağlamaktadır. Hangi firmadan bilet temin ettiğinizin bir önemi olmamakla birlikte, hepsinin uygun fiyatlı olduğunu söylemek mümkündür. Tatil günlerinizi erkenden belirlediğiniz takdirde daha da ucuza bilet bulabilirsiniz. Hiçbir aktarmaya maruz kalmadan Türkiye’ye de dönüş yapabilirsiniz.

Dünya’nın En Ucuz Eğitim Ülkesi Ukrayna’da Konaklama

Dünya’nın en ucuz eğitim ülkesi olan Ukrayna’da konaklama için seçebileceğiniz çok sayıda alternatif mevcut. Dilerseniz ortama alışana kadar okul bünyesinde yer alan yurtlarda konaklayabilirsiniz.  Akabinde arkadaş edindikten sonra ev ortamına geçen çok sayıda Türk öğrenci de bulunmaktadır. Ev ya da başka bir yurt için, yabancı bir ülkede nasıl adres bulacağım diyorsanız; ister UE Eğitim Danışmanlığı ile isterseniz de internet aracılığıyla dilediğiniz konaklama şekline erişmeniz mümkün.

Dünya’nın En Ucuz Eğitim Ülkesi Olan Ukrayna’da Başka Neler Ucuz?

UE Eğitim Danışmanlığıyla deneyimlediğiniz Ukrayna’da eğitim sürecinde,  birçok şeyin gerçekten ucuz ve uygun olduğunu gördükten sonra yüksek ihtimalle Türkiye’ye dönmek istemeyeceksiniz. Ülkede bulunan birçok farklı şehir ve tarihi yapıları oldukça ucuza ziyaret edebilir ve Ukrayna’nın tadını çıkarabilirsiniz. Turistik mekanlarıyla da çok sayıda turist ağırlama kapasitesine sahip olan bölgeyi, dilediğiniz zaman uygun fiyata görmeniz mümkün. Eğlence kültürü ve çeşitli restoranlarıyla sizi cezbeden Ukrayna’da hem eğitim hem de birçok özgürlük sizleri bekliyor. Vakit kaybetmeden UE Eğitim bürolarına gelerek sınırlı sayıdaki kontenjanlardan yararlanabilirsiniz.

Dünya’nın En Ucuz Eğitim Ülkesinde Yıllık Masrafım Ne Kadar Tutar?

Dünya’nın en ucuz eğitim ülkesinde okumaya karar verdiyseniz, sıra eğitim masraflarınızı hesaplamaya geliyor. Bölümüne göre harç ücreti değişmekle birlikte, 1600-4500 dolar arasında bir ödeme yaparak bu eğitimi alabilirsiniz. Konaklama ihtiyacınız için 300-1000 dolar gibi bir rakam yeterli olacaktır. Kişisel harcamalarınızı da hesaba katarsak, 250-300 dolara çok rahat bir şekilde geçinebilirsiniz. İhtiyacınız olan her konuda biz UE Eğitim Danışmanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.